Strict Standards: Redefining already defined constructor for class nggdb in /home/np22908/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/lib/ngg-db.php on line 60

Strict Standards: Redefining already defined constructor for class nggPostThumbnail in /home/np22908/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/lib/post-thumbnail.php on line 26

Strict Standards: Redefining already defined constructor for class nggNavigation in /home/np22908/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/lib/navigation.php on line 50

Strict Standards: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method ep\websettings\ep_webSettings::update_db_check() should not be called statically in /home/np22908/public_html/wp-includes/plugin.php on line 403
Mida peaksid teadma enne bändi tellimist? – BändCämp

Mida peaksid teadma enne bändi tellimist?


Tea sündmuse iseloomu!

Enne kui artisti otsima hakkad mõtle täpselt, milline on sündmuse iseloom ja millist eesmärki peab bänd selles täitma.

Bändi kasutamise eesmärgid võivad olla väga erinevad:

  • Luua inimestes positiivset emotsiooni ja mängida tantsumuusikat (see võib olla nii pulm, sünnipäev, firmapidu – oluline on, et bänd suudaks inimesi kaasa haarata ning head emotsiooni pakkuda – enamasti see ei pea olema tuntud bänd, kuid nad peavad olema tasemel);
  • Tuua kohale rahvast (avalik üritus, kus loeb bändi tuntus);
  • Pakkuda inimestele mõnusat taustamuusikat muu tegevuse kõrvale (See võib olla nii restoranis või ka ükskõik, mis muul sündmusel, kus bändi või muusikut on vaja taustaks mängima). Siin tuleb valida bände/muusikuid, kes jäävad märkamatuks, kuid need, kes vaatavad või kuulevad, saavad siiski hea fiilingu.

Tea oma külalisi!

Arvesta, millised inimesed üritusele on tulemas või tahaksid, et tuleksid ning vali vastavalt sellele ka bänd, mis mängib sobivat repertuaari.

Arvestama peab nii vanust, keelelist tausta kui ka ürituse iseloomu.

Kui tahad väga täpseks minna oma lugude valikuga, siis võid vajadusel bändilt või bändide vahendajalt küsida lugude nimekirja või lausa eraldi kava lasta kokku panna. Selle puhul peab üldjuhul arvestama lisakuluga – olenevalt bändist ja õpitavate lugude arvust see erineb.

Esineja leidmine ja kokkuleppe tegemine! 

Kui ei oska kusagilt bändi otsida, siis tasub leida usaldusväärne vahendaja, kelle kodulehel on olemas bändide valik koos bändi kirjelduse, video ja/või piltidega. Vahendaja oskab Sind aidata sobiva bändi leidmisel.

Kui suhtled otse bändiga, siis anna esinejale tellimisel teada, mis tüüpi üritusega on tegu (pidu, kontsert, taustamuusika), mis kuupäeval toimub sündmus, mis on orienteeruv esinemise kellaaeg, kui pikk peaks olema esinemine. Lepi kokku, mis on esinemistasu vastavalt eelpool mainitud näitajatele. Tasub küsida kindlasti,  kas hind sisaldab vajalikku tehnikat või on tarvis midagi juurde tellida.

Kui soovid esinemise eest saada arvet ettevõttele, siis kindlasti küsi üle, kas see võimalus on olemas, sest paraku paljudel bändidel ei ole tänaseni võimalust arvet esitada. Kui arve on kindlasti vajalik, siis soovitame tellida bänd mõnest agentuurist või bändide vahendusega tegelevalt ettevõttelt, kuid sel juhul samuti veenduda enne vahendaja usaldusväärsuses.

Planeeri helitehnika ja selle vajadus!

Uuri alati enne bändi tellimist, kas ürituse toimumiskohas on helitehnika olemas.
Ragisevad vanad kõlarid või muu mittetöötav tehnika ei lähe selle alla.

Peamine, mis kohapeal tihtilugu on olemas on PA  ehk üldvõimendus, millest saab lasta ka lihtsalt taustaks muusikat ja kasutada mikrofoni kõne pidamiseks.

Tehnika võimsus sõltub rahvaarvust, ruumi suurusest ning sellest, kas üritus toimub sees või väljas.

Kindlasti tuleb täpsustada ka bändile, kas ja mis tehnika on kohapeal olemas ning selle puudumisel küsida, kas bändil endal on võimalik see kaasa võtta.

Kui ei taha või ei oska helitehnilistes küsimustes ise arutada, siis lase agentuuril/bändivahendusega tegeleval ettevõttel sellega ise tegeleda või selgita välja, kas kohapeal on olemas inimene, kes oskab sealsete võimaluste kohta aru anda ning lase tal bändiga tehnika kooskõlastada.

Võimalus on helitehnika tellida ka mõnelt helitehnikarendi ettevõttelt.

Sel puhul tuleb bändilt küsida helitehnika nimistut ehk riderit. See on dokument, kus on kirjeldatud esineja helitehnilised vajadused ning mida saab hõlpsalt edastada helitehnikafirmale, mis vajalikud tarvikud kohale toob ja üles seab.

Meie soovitame kasutada Helitehnikarent.ee teenuseid.

Heliproov ehk soundcheck

Lepi bändiga kokku heliproovi aeg. Iga esineja vajab aega, et teha heliproovi ehk soundchecki. Heliproovi pikkus võib olla vastavalt koosseisust ja üritusest 15 kuni 90 minutini. Seega tuleb see varakult kokku leppida ja planeerida ajakavasse. Heliproov peaks alati lõppema enne külaliste/kuulajate saabumist sündmuspaika. Tasub alati planeerida pigem veidi rohkem aega, sest aega võib kuluda rohkem kui planeeritud. kui esialgu.

Backstage

Ole viisakas esineja vastu ning hoolitse, et tal oleks oma ruum või eraldatud ala ehk backstage.

Esineja jaoks on oluline, et tal oleks oma koht, kus ta saaks riideid vahetada, hoida helitehnikat/pille ning puhata enne/pärast esinemist. Ruumis võiks olla võimalusel riidenagid, peegel, pesemisvõimalus, mõned pudelid vett.
Tihtilugu on bändidel ka nimekiri asjadest, mida neil kindlasti tarvis on.

 

TUTVU MEIE BÄNDIDE VALIKUGA

Oled muusik?

Esinemispakkumised - koolitused – võistlusedAnna meile endast teada!

Tellitud bandide TOP 5

BändCämp info@bandcamp.ee +372 52 26 474 Saada meile kiri